• نحوه ارزیابی شاخص‌های کسب‌وکار- کیفی سامانه یکپارچه اعتبارسنجی و رتبه‌بندی اعتباری برای زمستان 1398

    کد: 28319
    تاریخ: ۱۳۹۸/۱۲/۲۷
    منبع خبر:
    تعداد بازدید: 45
    سامانه یکپارچه اعتبارسنجی و رتبه بندی اعتباری مرکز توسعه تجارت الکترونیک وزارت صنعت،معدن و تجارت نحوه ارزیابی شاخص های کسب و کار –کیفی در زمستان سال جاری را اعلام کرد.
    به گزارش روابط عمومی سازمان نظام صنفی رایانه ای مازندران -بازرگانان برای رفع مشکل سقف واردات خود می‌توانند نسبت به ارزیابی شاخص‌های کسب‌وکار- کیفی که نیازمند دریافت اسناد و مدارک و ارزیابی‌های خبره‌محور است، از طریق مراجعه به سه مؤسسه رتبه‌بندی دارای مجوز فعالیت از سازمان بورس و اوراق بهادار اقدام نمایند که طبق تفاهم انجام‌شده با آن سازمان، نتایج ارزیابی شاخص‌های مورد نظر پس از ثبت در سامانه کدال توسط هر یک از مؤسسات و تأیید سازمان مذکور، مستقیماً در سامانه یکپارچه اعتبارسنجی و رتبه‌بندی اعتباری اعمال خواهد شد.
    لازم به ذکر است که در هر دوره سه‌ماهه (فصلی) فقط یک بار ارزیابی شاخص‌های کسب‌وکار- کیفی برای هر بنگاه اقتصادی مورد پذیرش قرار گرفته و صرفاً اولین خروجی مؤسسات رتبه‌بندی در سامانه اعمال خواهد شد و اعتبار آن حداکثر یک سال پس از ثبت و ارسال اطلاعات توسط مؤسسه رتبه‌بندی است. همچنین با توجه به اینکه نتایج ارزیابی مؤسسات رتبه‌بندی عیناً در سامانه مورد استفاده قرار خواهد گرفت، درخواست بازبینی در مورد شاخص‌های کسب‌وکار- کیفی در سامانه امکان‌پذیر نبوده و این موضوع صرفاً از ابتدا حسب تقاضای بنگاه اقتصادی و طبق توافق با مؤسسه رتبه‌بندی انجام شده و خروجی مؤسسه رتبه‌بندی قطعی و غیرقابل اعتراض خواهد بود.
    ارائه مشاوره در زمینه رتبه‌بندی و نحوه ارزیابی شاخص‌های کسب‌وکار- کیفی توسط سازمان مدیریت صنعتی- واحد مشاوره انجام می‌گیرد.
    علاقمندان برای کسب اطلاعات بیشتر به سامانه یکپارچه اعتبارسنجی و رتبه بندی اعتباری مرکز توسعه تجارت الکترونیک وزارت صمت مراجعه نمایند.
     
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
     
کلیه حقوق متعلق به سازمان نظام صنفی رایانه ای استان مازندران می باشد.
مجری: پورتال سامان