• سلسله نشست ماهانه کسب‌و کارهای نو با موضوع «ماینینگ» برگزار شد

    کد: 27695
    تاریخ: ۱۳۹۸/۰۸/۰۱
    منبع خبر: روابط عمومی
    تعداد بازدید: 79
    سلسله نشست ماهانه کسب‌و کارهای نو با موضوع ماینینگ با حضور « محمدرضا شرفی» رئیس کارگروه استخراج انجمن بلاکچین و مدیرکوین ایران و مخترع در حوزه استخراج رمز ارز در محل سالن اجتماعات اتاق اصناف مرکز استان برگزار شد.
    به گزارش روابط عمومی سازمان نصر مازندران،محمدرضا شرفی در این نشست با بیان اینکه بلاک چین به عنوان یک زنجیره در حال رشد از سوابق شناخته می شود که از طریق رمزنگاری به یکدیگر متصل هستند، گفت:زنجیره رمزارزهای  قابل استخراج بر پایه‌ی اصل بی اعتمادی بنیان گذاشته شدند و در واقع معدن‌کاوان یا ماینرها کمک می‌کنند تا شفافیت و امنیت تراکنش‌ها در شبکه‌ی بیت کوین تأمین و امکان تقلب وجود نداشته باشد.
    وی با اشاره به اینکه شبکه هر لحظه شاهد ثبت شدن تراکنش‌های متعددی است که در یک مجموعه تراکنش‌ها ذخیره می شوند اما هنوز تایید نشدند، افزود:ماینرهایی که به دنبال دریافت کوین به عنوان پاداش هستند، تعداد مشخصی از تراکنش‌ها را از این مجموعه انتخاب و آن را در قالب یک بلوک به شبکه پیشنهاد می دهند.
    همان طور که می دانید بلاک چین زنجیره‌ای از بلاک‌های به هم متصل شده است که شماره‌ی بلوک قبلی در بلوک بعدی ثبت شده و امکان تغییر تقریبا غیرممکن است.
    شرفی با بیان اینکه به تعدادی از دستور مشخص که با توجه به ورودی‌ها،خروجی‌ها و یا نتیجه ایجاد می‌کند، الگوریتم می‌گویند که درواقع آنان به ماینرها می‌گویند که چگونه یک بلاک را تاییدو اعتباربخشی کنند.
    از طرفی تمام عملیاتی که در بلاک‌چین انجام می‌شود تحت نظارت الگوریتم است به طوری که الگوریتم از پروتکل خاصی برای تمام آنچه که گفته شد، استفاده می‌کند.
    رئیس کارگروه استخراج انجمن بلاک چین ایران با بیان اینکه نرخ سودو پاداش ماینرها که از استخر دریافت می‌کنند متفاوت است، افزود:معمولا پرداخت به ازای هر سهم،به صورت نسبی ،پاداش نسبی با در نظر گرفتن وزن زمانی و..است.
    وی در ادامه با اشاره به نقش فاکتور «زمان » در صنعت استخراج رمزارزها، گفت:زمین، نیروی انسانی،زیرساخت مناسب، دستگاه استخراج ،برق، شبکه اینترنت و مدیریت از عوامل تولید در این صنعت هستند.
    شرفی بیان کرد: پیشرفت تکنولوژی سبب تولید پردازشگرهای قوی‌تر با مصرف انرژی کمتر«برق» هستند.
    در ادامه افراد حاضر در جلسه به بیان سئوالات خود پیرامون موضوع جلسه پرداختند.
    لازم به ذکر است،این نشست با همت کمیسیون کسب و کارهای نو سازمان نظام صنفی رایانه ای مازندران برگزار شد.
     نشست ماهانه آبان ماه سال جاری با موضوع »استارت آپ» است.
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
     
کلیه حقوق متعلق به سازمان نظام صنفی رایانه ای استان مازندران می باشد.
مجری: پورتال سامان