• سلسله نشست ماهانه کسب و کارهای نو با موضوع «رمزارز» برگزار شد

    کد: 27545
    تاریخ: ۱۳۹۸/۰۷/۰۵
    منبع خبر: روابط عمومی
    تعداد بازدید: 170
    سلسله نشست ماهانه کسب‌وکارهای نو با موضوع «رمزارز»با همت کمیسیون کسب‌و کارهای نو و مشارکت بنیادنخبگان و پارک علم‌و فناوری در محل اتاق اصناف مرکز استان برگزار شد.
    به گزارش روابط عمومی سازمان نصر مازندران،مهدی دریایی، کارشناس حوزه رمز ارز در این نشست با بیان اینکه در طول تاریخ دوره‌های مختلف جابجایی قدرت و دست به دست شدن ثروت را پشت سر گذاشتیم، گفت: در عصر کشاورزی زمین عامل کار و سرمایه بود ،پس از آن در دوره انقلاب صنعتی کارخانه‌ها مولد سرمایه و ثروت شدند، در عصر حاضر و عصر اطلاعات تبدیل داده های خام به اطلاعات عامل تولید ثروت شده است.
    وی ادامه داد: اینترنت تلاش کرد تا واسطه ها را از میان بردارد، ظهور بلاکچین نیز هم زمان با اینترنت بوده است اما به دلایلی این تکنولوژی موفق به گسترش نشد.
    در سال 2008یک ناشناس «بیت کوین» را معرفی کرد که چون در این فناوری امکان کدنویسی وجود دارد یک پول الکترونیکی با قابلیت های بی نظیر در اختیار خواهیم داشت؛ رمزارزها قدرت ارزهای پرقدرت مانند دلار و یورو را به چالش می کشند و با گسترش رمزارزها استفاده کاربردی یک ارز برای اعمال تحریم و یا اجبار دیگر کشورها به تغییر رفتار و یا بروز رفتار خاص امکان پذیر نخواهد بود.
    این کارشناس افزود:بلاکچین آمده است تا هر گونه واسطه‌گری را از بین ببرد و با توجه به اینکه هم اکنون دولتها نقش واسطه گری دارند، در آینده دولت به اندازه های کنونی معنی کاربردی نخواهد داشت.
    حجت الله طاهری در ادامه به ارائه توضیحاتی پیرامون «رمزارز» پرداخت.
    در حال حاضر طلا پشتوانه پول ماست چون قرارداد کردیم که این سنگ دارای ارزش است؛ در «بیت کوین» هم برحسب توافق صورت گرفته، هر رشته دارای ارزشی برای استفاده کننده آن است که قابلیت تقسیم بندی آن هم وجود دارد.
    به عنوان نمونه ،در بانک‌ها یک دفترچه و شماره حساب وجود دارد که از طریق متصدی بانک یا دستگاه‌های خودپرداز تراکنش صورت می‌گیرد اما بلاکچین با مفهوم دفاتر کل در دست افراد که در نقاط مختلف دنیا زندگی می کنند، تعریف می‌شود که هر گونه تغییر در آن با اجازه سایر افراد صورت می‌گیرد.
    در سیستم بلاکچین شماره حساب‌های افراد وجود دارد و برای جلوگیری از تقلب باید از سوی هر فردی ، رمزنگاری صورت گیرد، وقتی حجم دفاتر افزایش می‌یابد تعداد تراکنش‌های حساب‌ها هم تغییر می‌کند؛ از طرفی ماینرها عملیات انتقال پول را انجام می‌دهند و هر چه شبکه بزرگتر شود تعداد تاییدها و تراکنش‌ها افزایش می‌یابد.
    در حال حاضر تعداد بیت کوین را 21میلیون تعیین کردند، با توجه به اینکه تمام افراد «نودهای شبکه رایانه »در فناوری رمزارز باید اطلاعات خود را به روز کنند و خطی‌بودن آن سبب افزایش طول مدت به‌روز کردن می‌شود، بنابراین یک سری سیستم‌های جدید برای شکستن یا تقسیم کردن پایگاه‌داده روی کارآمدند که هنوز به مرحله اجرایی نرسیدند.
    در ادامه نشست، سخنرانان به سئوالات حاضرین درباره موضوع «رمزارز» پاسخ دادند.
    براساس این گزارش سلسله نشست ماهانه کسب‌و کارهای نو هر ماه با هدف اطلاع‌رسانی درباره فناوری های نو برگزار می شود که نخستین نشست با عنوان «بلاکچین» در مردادماه سال جاری برگزار شد وموضوع نشست مهرماه سال جاری «ماینیگ »است.
     
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
     
کلیه حقوق متعلق به سازمان نظام صنفی رایانه ای استان مازندران می باشد.
مجری: پورتال سامان