• استاندار مازندران:

    درآمد مازندران 85 درصد نسبت به سال گذشته بیشتر شد

    کد: 20257
    تاریخ: ۱۳۹۴/۱۰/۳۰
    منبع خبر: خبرگزاری فارس
    تعداد بازدید: 950
    استاندار مازندران درباره وضعیت درآمدی استان مازندران در سال جاری، گفت: میزان درآمد استان مازندران یک‌هزار و 200 میلیارد تومان است و در سال جاری نیز 85 درصد نسبت به سال گذشته بیشتر دریافت کردیم.

    به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری، ربیع‌فلاح ظهر امروز در جلسه توسعه فناوری ارتباطات و اطلاعات با حضور معاون وزیر، اظهار کرد: از فرصت پسابرجام باید به‌نحو مناسب استفاده کرد.

    وی درباره توسعه فناوری ارتباطات و اطلاعات در مازندران تصریح کرد: اقدامات مناسبی در استان مازندران در حوزه آی‌تی انجام شد.

    استاندار مازندران با اعلام اینکه سال گذشته 400 میلیارد تومان و در سال جاری نیز 300 میلیارد تومان در حوزه آی‌تی سرمایه‌گذاری شد، بیان کرد: مازندران ظرفیت سرمایه‌گذاری بیشتری در حوزه آی‌تی دارد و از این ظرفیت برای توسعه استان مازندران باید استفاده مناسب ببریم.

    وی درباره وضعیت درآمدی استان مازندران در سال جاری، اضافه کرد: میزان درآمد استان مازندران یک‌هزار و 200 میلیارد تومان است و در سال جاری نیز 85 درصد نسبت به سال گذشته بیشتر دریافت کردیم.

    استاندار مازندران خاطرنشان کرد: در سایه توسعه فناوری ارتباطات و اطلاعات باید میزان درآمد استان مازندران افزایش پیدا ‌کند.

    این مسئول با اعلام اینکه 60 خدمات الکترونیکی در سال جاری در سطح فناوری ارتباطات و اطلاعات قرار است به بهره‌برداری برسد، افزود: این خدمات به زودی در اختیار مردم قرار می‌گیرد.

    فلاح خاطرنشان کرد: مازندران با توجه به زیرساخت مناسبی که در حوزه فناوری ارتباطات و اطلاعات دارد می‌تواند سهم مناسب اقتصادی کسب کند.

    وی خواستار توجه بیشتر مناسب به بخش خصوصی در استان شد و تصریح کرد: برای رفع مشکلات استان باید اراده‌ها تقویت شود.

    استاندار مازندران تأکید کرد: برای توسعه استان باید دانشگاه‌های استان دست به کار شوند تا از توسعه فناوری اطلاعات به‌خوبی بهره‌برداری شود.

    این مسئول با اعلام اینکه برای توسعه فناوری ارتباطات و اطلاعات در استان نیاز به فرهنگ‌سازی داریم، گفت: ظرفیت‌های توسعه آی‌تی در استان باید به‌خوبی ایجاد شود.

    فلاح با اعلام اینکه ساز و کار توسعه فناوری ارتباط و اطلاعات در استان وجود دارد، افزود: راه چاره‌ای برای بهره‌گیری از این فناوری نداریم، ممکن است در حین کار دچار مشکلاتی بشویم ولی مهم ایجاد علاقه‌مندی و نیز فرهنگ‌سازی در این حوزه است که باید به‌خوبی در مازندران نهادینه شود.

    وی با اعلام اینکه دانشگاه‌ها در این حوزه‌ها به‌خوبی فعال شوند، تأکید کرد: بستر مناسبی در سطح دانشگاه‌ها برای توسعه فناوری ارتباطات و اطلاعات وجود دارد که این موضوع ابتدا از دانشگاه‌ها شروع و در سطح مدارس نیز گسترش پیدا کند.

    استاندار مازندران خواستار برگزاری طرح‌های آموزشی در حوزه فناوری ارتباطات و اطلاعات در سطح استان شد و ادامه داد: نیازمندی‌های استان در حوزه فناوری و ارتباطات و اطلاعات احصا شود تا شاهد بهره‌برداری مناسب از این ظرفیت باشیم.

    این مسئول در پایان گفت: برای توسعه فناوری ارتباطات و اطلاعات نیاز به برنامه مستمر در حوزه آی‌تی داریم و برگزاری همایش کارگاهی در استان نیاز جدی است.

    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
     
کلیه حقوق متعلق به سازمان نظام صنفی رایانه ای استان مازندران می باشد.
مجری: پورتال سامان