• معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات خبر داد

    اجرای طرح سلامت الکترونیک در روستاهای کشور

    کد: 20256
    تاریخ: ۱۳۹۴/۱۰/۳۰
    منبع خبر: خبرگزاری فارس
    تعداد بازدید: 927
    معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از آمادگی این وزارتخانه برای اجرای طرح سلامت الکترونیک در روستاهای کشور خبر داد و گفت: زیرساخت‌های توسعه ارتباطات در روستاها در حال انتقال است که باید از این ظرفیت برای توسعه فناوری اطلاعات استفاده کرد.

    به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری، مرتضی براری صبح دیروز در جلسه توسعه فناوری اطلاعات و ارتباطات در استان با اشاره به اینکه باید تلاش شود اقتصاد مقاومتی در حوزه فناوری اطلاعات در مازندران اجرایی شود، اظهار کرد: سهم استان در حوزه فناوری اطلاعات باید ارتقاء پیدا کند.

    معاون امور دولت و مجلس استان‌های وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اعلام اینکه زیرساخت‌های مازندران در حوزه فناوری و ارتباطات نیاز به احیاء دارد، افزود: سهم توسعه آی‌.سی.تی استان باید به خوبی مورد بررسی قرار گرفته و نیازمندی‌ها را رفع کنیم.

    وی با اشاره به اینکه رهبر انقلاب اسلامی نسبت به توسعه فضای مجازی نیز تاکید داشتند و در این ارتباط پشتوانه بسیار خوبی در کشور داریم، تصریح کرد: توسعه فناوری در حوزه‌های مختلف کشور اثرگذار است و رئیس‌جمهور نیز بر توسعه خدمات دولت الکترونیک نیز تاکید ویژه دارد.

    معاون امور دولت و مجلس استان‌های وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه برای موفقیت در توسعه فناوری ارتباطات و فناوری اطلاعات شاخص‌ها مناسبی در مازندران داریم، گفت: سال گذشته در توسعه زیرساخت مازندران بیش از 400 میلیارد تومان هزینه شده و امسال نیز بیش از 300 میلیارد تومان پروژه در این حوزه به بهره‌برداری می‎رسد.

    وی با اعلام اینکه پایداری شبکه‌های ارتباطی مازندران بسیار فعال است، افزود: در چند ماه آینده بحث یکپارچه‌سازی اپراتورهای تلفن همراه در مازندران نیز ایجاد می‌شود.

    براری با بیان اینکه علاوه بر زیرساخت‌های مناسب در استان مردم نیز برای بهره‌برداری از این زیرساخت‌ها هم استقبال مناسبی کردند، گفت: از این ظرفیت می‌توان برای توسعه اشتغال نیز استفاده کرد و سرمایه نیروی انسانی مناسبی نیز در این ارتباط در استان داریم.

    معاون امور دولت و مجلس استان‌های وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اظهار کرد: نیروی انسانی تحصیل‌کرده مناسبی در این حوزه نیز در استان وجود دارد، باید از ظرفیت این نیروی انسانی برای توسعه استان در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات به خوبی استفاده کرد و سهم اقتصادی مازندران از توسعه فناوری اطلاعات و ارتباطات نیز باید افزایش پیدا کند.

    وی با اعلام اینکه آی‌.تی پیش‌راه توسعه است، افزود: کشورهای پیشرفته به دلیل توجه به آی.تی توسعه اقتصادی مناسبی داشتند و در مازندران نیز این ظرفیت برای توسعه مناسب وجود دارد.

    معاون امور دولت و مجلس استان‌های وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در ادامه از افتتاح چندین پروژه در حوزه آی.تی در استان مازندران طی ماه‌های آینده خبر داد و گفت: توسعه آخرین فناوری شبکه اینترنت به روستاهای استان یکی از اقداماتی است که در استان انجام می‌شود.

    وی در ادامه با بیان اینکه برای توسعه سرمایه‌گذاری در حوزه آی‌.تی شرکت‌های زیاد برای حضور در شهرستان‌های اعلام آمادگی کردند، افزود: شرکت‌های خصوصی تهران اعلام آمادگی کردند که در حوزه فناوری ارتباطات مازندران سرمایه‌گذاری کنند.

    براری از اعلام آمادگی این وزارتخانه برای اجرای مدل سلامت الکترونیک در روستاهای کشور خبر داد و تصریح کرد: زیرساخت‌های توسعه ارتباطات در روستاها در حال انتقال است و از این ظرفیت برای توسعه فناوری اطلاعات باید به خوبی استفاده کرد.

    وی با بیان اینکه برای توسعه خدمات فناوری اطلاعات باید همه دستگاه‌ها همکاری کنند ،گفت: توسعه فناوری اطلاعات در بسیاری از استان‌های کشور در حال شکل‌گیری است.

    معاون امور دولت و مجلس استان‌های وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اضافه کرد: زیرساخت‌های فناوری اطلاعات در همه مناطق کشور وجود دارد و باید خدمات دولتی در فضای مجازی ارائه شود،باید فضای مناسبی که برای کسب و کار در حوزه فناوری ایجاد شد را به خوبی بهره‌برداری کنیم.

     

    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
     
کلیه حقوق متعلق به سازمان نظام صنفی رایانه ای استان مازندران می باشد.
مجری: پورتال سامان